Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

W dniach 11, 12 i 13 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych przez funkcjonariusza Straży Miejskiej we Włocławku, panią Elżbietę Rybicką. Tematyka zajęć dotyczyła zarówno zagadnień odpowiedzialności prawnej nieletnich, jak i szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych ludzi i umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia obecne we współczesnym świecie. Ponadto młodzież miała możliwość „oswojenia się” z mundurem i  zapoznania się z różnymi aspektami pracy strażnika miejskiego. Pani Elżbieta Rybicka odpowiadała na wszelkie pytania naszych uczniów w tym zakresie. Spotkania przebiegały w serdecznej, otwartej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani Elżbiecie Rybickiej za przyjęcie naszego zaproszenia.