Święto Patrona

Utworzono: niedziela, 24, February 2013

Jak co roku 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, obchodziliśmy ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY. Z tejokazji pod znajdującą się w holu tablicą upamiętniającą Wielkiego Astronoma  złożyliśmy wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

Uczniowie wysłuchali prelekcji Pana Henryka Wasilewskiego o związkach Mikołaja Kopernika z naszym regionem, o kopernikańskiej tradycji we Włocławku. W czytelni i w salach lekcyjnych przygotowano okolicznościowe wystawy i  gazetki. Grupa uczniów i nauczycieli pojechała do Torunia, rodzinnego miasta Kopernika, by pochodzić śladami tego, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…” Warto przypomnieć, że w roku 2013 przypada nie tylko 540. rocznica urodzin Kopernika, ale też 470. rocznica jego śmierci. Również 470 lat temu ukazało się drukiem pomnikowe Kopernikańskie dzieło „De revolutionibus orbium coelestium” („O obrotach sfer niebieskich”).