KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA W „KOPERNIKU”

Utworzono: piątek, 15, February 2013

7 lutego br. w świetlicy naszej szkoły odbyła się konferencja popularnonaukowa, zorganizowana przez II LO im. Mikołaja Kopernika we Włocławku i Sekcję Literacko-Artystyczną Włocławskiego Towarzystwa Naukowego. Konferencja była poświęcona powstaniu styczniowemu (rok 2013 został ogłoszony Rokiem Powstania Styczniowego).

Przybyli nauczyciele i uczniowie II LO, członkowie WTN, przewodnicy PTTK, liczni goście, wśród nich Pani Bożena El-Maaytah, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, Pan Stanisław Milczarek, były dyrektor II LO, Pani Elżbieta Rutkowska, radna Miasta Włocławek, nauczycielka naszej szkoły, Pani Elżbieta Zaborowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku, Pan Wojciech Ziółkowski, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.  Konferencję prowadzili Pani Małgorzata Ćwikowska, dyrektor II LO, i Pan Henryk Wasilewski, przewodniczący Sekcji Literacko-Artystycznej WTN, nauczyciel naszej szkoły. Wysłuchano sześciu referatów, wygłosili je:

Pan Dariusz Chrobak, nauczyciel, dyrektor SP w Czernikowie:  Ślady powstania styczniowego na ziemi dobrzyńskiej
Pani Agnieszka Woźniak, nauczycielka II LO:  Szlakiem powstania styczniowego na Kujawach
Pani Wanda Wasicka, dziennikarka, animatorka kultury z Nieszawy: Rola Nieszawy w powstaniu styczniowym na Kujawach
Patrycja Zielińska, uczennica II LO: Włocławek w czasie powstania styczniowego (opiekun Pan Marcin Jerzmanowski, nauczyciel II LO)
Paweł Bogalecki, uczeń II LO:  Powstanie styczniowe w malarstwie  (opiekun: Pani Lidia Zbroszczyk, nauczycielka II LO)
Pan Henryk Wasilewski, nauczyciel II LO: Poezja powstania styczniowego

Wysłuchano też krótkiego występu artystycznego. Pieśni i piosenki wykonali Łukasz Bąkowski, uczeń II LO (opiekun: Pani Larysa Krzyżańska) oraz Państwo Marzenna i Waldemar Gmińscy, małżeński duet  wokalno-instrumentalny z Aleksandrowa Kujawskiego.

Zainteresowanie konferencją (przybyło kilkadziesiąt osób reprezentujących różne instytucje) świadczy o dobrej współpracy II LO im. Mikołaja Kopernika ze środowiskiem lokalnym,  a aktywny, ożywiony udział gości w dyskusji – o dobrym przygotowaniu referujących i interesującym programie.