„Eurointegracja” Włocławek

Utworzono: poniedziałek, 04, February 2013

15 stycznia 2013 roku odbyło się kolejne „Spotkanie Integracyjne” członków „Eurointegracji” z uczniami II LO im. M. Kopernika. Dzięki uprzejmości dyrekcji Pani mgr Małgorzaty Ćwikowskiej mogliśmy przebywać w murach tej szkoły i choć przez chwilę mieć inne nastawienie do życia.

Młodzież tej placówki zaprezentowała swój dorobek artystyczny przedstawiając „Jasełka” pod kierunkiem pani Larysy Krzyżańskiej i pani Iwony Kotkiewicz. Wspaniałe kolędy i prześliczne życzenia pozwoliły nam odczuć serdeczną i bardzo miłą atmosferę. W przyjacielskiej dyskusji przedstawiono problemy młodzieży licealnej, a nasi członkowie opowiadali o swoich życiowych doznaniach.

Dla wielu osób niepełnosprawnych takie spotkania stanowią jedyną szansę, oderwania się choć na chwilę od codziennych trosk i wszelkich smutków. Będziemy oczekiwać na kolejne zaproszenia, na kolejne  spotkania, które jeszcze bardziej nas przybliżą i zintegrują.
Dziękujemy młodym adeptom sztuki i wokalistom, za występ. Byliście wspaniali.
Dziękujemy, że nie jesteśmy sami, że możemy liczyć na dobre serca naszych koleżanek i kolegów.
W imieniu Zarządu i członków Stowarzyszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Eurointegracja”
Prezes S.S.N. „Eurointegracji” – Barbara Schwarz