Aktualności

Działania szkolnej grupy Amnesty International

Utworzono: piątek, 08, May 2020

W tym roku wzięliśmy udział w projekcie „Silence hate- wyłącz nienawiść. Zmiana języka może zmienić świat”. Projekt SILENCE HATE jest międzynarodowym projektem edukacyjnym, finansowanym ze środków Komisji Europejskiej i realizowanym przez partnerów z 6 krajów: Belgii, Cypru, Grecji, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ma na celu podniesienie świadomości na temat wagi przeciwdziałania mowie nienawiści.

https://amnesty.org.pl/co-robimy/edukacja/silence-hate/

 

We wrześniu grupa 20 uczniów uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez aktywistów Amnesty International. Pierwszego dnia młodzież zapoznała się z planem zajęć, wzięła udział w warsztatach integracyjnych i warsztatach na temat mowy nienawiści. Zajęcia prowadził Miłosz Herka- edukator. Drugi dzień poświęcony był teorii filmowej i językowi filmu. Prowadzącym zajęcia był Piotr Ziębakowski- fotograf i filmowiec. Następnie uczniowie tworzyli scenariusz filmu na temat mowy nienawiści. Trzeciego dnia powstały: film, spot reklamowy projektu oraz spot reklamujący tematykę uchodźczą. Aktorami, operatorami zdjęć i dźwiękowcami byli uczniowie.

 

Efekty pracy można obejrzeć tu:

W listopadzie spotkaliśmy się w Warszawie na konferencji na temat projektu-https://amnesty.org.pl/konferencja-silence-hate-wylacz-nienawisc-2/

Odbyły się warsztaty i debata ekspercka z udziałem dziennikarzy. Obejrzeliśmy także filmy, stworzone przez młodzież w ramach projektu oraz filmy i akcje dziennikarzy zaangażowanych w projekt.

W grudniu, jak zawsze, przygotowaliśmy Maraton Pisania Listów Amnesty International. Napisaliśmy 288 listów.

Raport z maratonu znajdziesz tu:

https://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow-2019-wyniki-na-calym-swiecie/?utm_source=Komunikacja&utm_medium=Email&utm_campaign=maraton2019&smclient=aed42693-f9f3-43ca-8893-70fbee714951

 

 Galeria :