Próbna Matura 2020

Utworzono: wtorek, 31, March 2020

W dniach 2 - 8 kwietnia 2020 roku  II Liceum Ogólnokształcące      im. Mikołaja Kopernika przystąpi do próbnego egzaminu maturalnego organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Arkusze do próbnego egzaminu maturalnego

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty muzyczne do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w poniższych terminach.

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok. godz. 9:00

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok. godz. 14:00

2 kwietnia (czwartek)

język polski (PP)

·         język polski (PR)

·         fizyka (PR)

3 kwietnia (piątek)

matematyka (PP)

·         matematyka (PR)

·         filozofia (PR)

·         język łaciński (PR)

·         historia sztuki (PR)

·         historia muzyki (PR)

6 kwietnia (poniedziałek)

języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (PP)

języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (PR)

7 kwietnia (wtorek)

·         biologia (PR)

·         wos (PR)

·         geografia (PR)

·         informatyka (PR)

(środa)

·         chemia (PR)

·         język litewski (PP)

·         język białoruski (PP)

·         język ukraiński (PP)

·         historia (PR)

·         język litewski (PR)

·         język białoruski (PR)

·         język ukraiński (PR)

Dodatkowe informacje na stronach CKE i OKE

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

·         informatory o egzaminie maturalnym zawierające przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami;

·         arkusze próbne, arkusze pokazowe;

·         zbiory zadań do egzaminu maturalnego – zorganizowane wg działów, ze szczegółowymi wyjaśnieniami, doskonałe do powtórek;

·         filmy dot. egzaminu maturalnego z języka polskiego, chemii, biologii;

·         materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego;

·         materiały dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego;

·         materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego

·         zbiory zadań z matematyki;

·         76 filmów dotyczących różnych zagadnień z matematyki;

·         arkusze egzaminacyjne z lat 2015–2019.