Młode Talenty II LO

Utworzono: środa, 02, October 2019

Konkurs Artystyczny Młode Talenty II LO adresowany jest do uczniów II LO i ma na celu: zachęcanie młodzieży do twórczej pracy, poszukiwanie ukrytych talentów oraz ich promowanie. Motto konkursu brzmi: „Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”(Leonardo da Vinci). Uczniowie mogą wyrażać swoją duszę w kategoriach literackiej (wiersz)i graficznej (fotografia/praca plastyczna).Tematyka prac jest dowolna. Wyjątkiem był ubiegły rok – z racji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości temat edycji brzmiał: ”Ojczyzną moją – Polska!”. Natomiast w tym roku, z okazji 60-lecia naszej szkoły, tematem były słowa Norwida: „Przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej” - MAGIA WSPOMNIEŃ. Jedenaście kolejnych edycji konkursu przynosi owoc w postaci tej właśnie antologii albumu. Prezentujemy wybrane prace wszystkich uczestników. Jesteśmy dumni, że w murach naszej szkoły mieliśmy i nadal mamy zaszczyt pracować z tak wrażliwymi młodymi ludźmi. My przeminiemy, piękno uchwycone w słowach i obrazach przetrwa...

Joanna Zając

Organizatorka konkursu