Aktualności

Tydzień życzliwości

Utworzono: poniedziałek, 11, March 2019

DZIAŁANIE SZKOŁY W RAMACH TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI W DNIACH 11- 15.03.2019

1. 11.03- wywieszenie w szkole na korytarzach materiałów- plakatów informacyjnych, plakatów Amnesty International i Centrum Edukacji Obywatelskiej przeciwko mowie nienawiści i hejtowi,  bilbordów wypracowanych przez szkołę wcześniej w ramach międzynarodowego projektu „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”.
2. 11.03- przygotowanie przez młodzież wystawy fotograficznej „Młodzież Kopernika przeciwko mowie nienawiści. Czy naprawdę chcesz żyć w takim świecie ?” (zdjęcia obraźliwych, pełnych nienawiści napisów w przestrzeni publicznej).


3. 12-13.03 - akcja „Podaruj innym dobre słowo”, polegająca na przygotowaniu gotowych do pobrania wydrukowanych życzliwych słów, zwrotów, zdań i przekazaniu ich wybranym osobom- „Ogłoszenie z pozytywną treścią”.
4. 12.03- rozdawanie ulotek „Słowa to czyny” (informacje na temat, czym jest mowa nienawiści i hejt oraz co można zrobić).
5. 12.03- wpisywanie przez uczniów w przygotowany szablon „mowy miłości”.
6. 14-15.03- „Solidarna Szkoła”- akcja „Podziel się tym, co masz, a nie jest Ci potrzebne”- wymiana między uczniami zbędnych rzeczy, które mogą przydać się komuś innemu, tj. np. ubrania, książki, nietrafione prezenty.
7. 4-15.03- przeprowadzenie przez wychowawców i pedagogów we wszystkich klasach zajęć/warsztatów na temat mowy nienawiści.