Artykuły

Wycieczka edukacyjna

Utworzono: wtorek, 25, December 2018

4 grudnia uczniowie klas matematyczno- fizyczno-geograficznych udali się do Torunia w ramach wycieczki edukacyjnej. Na początek wszyscy uczestnicy zobaczyli i wysłuchali informacji o wahadle Foucaulta, które jest umieszczone pod dachem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Następnie grupa fizyczna, pod opieką Pani Agnieszki Sztuki, uczestniczyła w laboratoriach fizycznych. W tym czasie grupa geograficzna, pod opieką Pana Zbigniewa Kudelskiego, udała się na Starówkę, żeby wziąć udział w grze edukacyjnej: „ Śladami Tony’ego Halika” w Muzeum Podróżników. Kolejnym punktem wyjazdu obu grup był Dom Mikołaja Kopernika. W tym odnowionym muzeum, wykorzystującym dzisiaj najnowsze technologie multimedialne, uczestniczyliśmy w projekcji 4D: „Mikołaj Kopernik- poprzednicy i następcy”. Później, przechodząc przez sale zabytkowego  średniowiecznego domu, oglądaliśmy wystawy poświęcone patronowi naszej szkoły oraz astronomii.
Mamy nadzieję, że ten udany wyjazd jeszcze bardziej rozbudzi zainteresowanie uczniów naszej szkoły fizyką, geografią oraz postacią Mikołaja Kopernika.