BIG RED BUS przeciwko współczesnemu niewolnictwu

Utworzono: czwartek, 29, November 2018

W ramach kampanii „Włocławek przeciw przemocy” 27 listopada uczniowie kl. III F pod opieką Pana Zbigniew Kudelskiego wzięli udział w akcji informacyjno – edukacyjnej  na temat zagrożeń związanych ze współczesnym niewolnictwem i odwiedzili BIG RED BUS. Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej oraz ochrona potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo – handel ludźmi.

W ramach akcji odbyło się szkolenie dot. handlu ludźmi, w którym wzięła udział Pani Joanna Wachuda, pedagog szkolny.Kampania organizowana była przez Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wraz z MSWiA, Fundacją LaStrada, Armią Zbawienia, polską Policją, Strażą Graniczną, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi przy Wojewodzie Kujawsko – Pomorskim oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek.