Pamiętamy...

Utworzono: niedziela, 04, November 2018

Wyjście na cmentarz w przededniu Wszystkich Świętych i Dnia Zmarłych, a także z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, stało się już w naszej szkole tradycją.

Odwiedzamy groby Tych, którzy przyczynili do odrodzenia naszej Ojczyzny i polegli w Jej obronie, pamiętamy również o ludziach, którzy Polsce i swojemu Miastu służyli pracą - zarówno przed laty, jak  i w czasach nam współczesnych. W tym roku, 24 października, na cmentarz komunalny przy ul. Chopina udała się, z panem profesorem Henrykiem Wasilewskim, grupa młodzieży z klasy Id. Znicze z tarczą "Kopernika" zapłonęły na grobie Ireny Jankowskiej, młodej obrończyni Włocławka w 1920 roku (grób ten jest pod opieką naszego liceum), porucznika Jerzego Pieszkańskiego, bezimiennych żołnierzy poległych w latach 1914-1921. Młodzież odwiedziła też mogiły Izabeli Zbiegniewskiej, Zdzisława Arentowicza, Włodzimierza Gniazdowskiego, Czesława Andrzejkowicza (autora hymnu naszej szkoły), Stanisława Zagajewskiego, a także  zmarłych nauczycieli II LO.