Aktualności

Wycieczka do Wrocławia i Szklarskiej Poręby

Utworzono: czwartek, 21, June 2018

W dniach 11-14 czerwca 2018 r. uczniowie z klas: 2a, 2d, 1a, 1b i 1d brali udział  w wycieczce do Wrocławia i Szklarskiej Poręby. Młodzież nie tylko podziwiała malowniczy krajobraz Karkonoskiego Parku Narodowego, ale także zwiedzała Wrocław – miasto, które z racji swojego położenia w otoczeniu rzek, kanałów nazywane jest Wenecją Północy.

To miasto ma wszystko - mosty Wenecji, promenadę Wiednia, galicyjskich hrabiów, paryski szyk i cień portowego miasta. Nasi uczniowie mogli zatem przespacerować się urokliwymi uliczkami Starego Miasta, szukając wrocławskich krasnali, podziwiać Ossolineum, Ostrów Tumski i inne zabytki. Mieli również okazję odwiedzenia ZOO we Wrocławiu - najstarszą tego typu placówkę w Polsce, która posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcji gadów oraz płazów w Europie (12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków!). Niezapomnianych wrażeń dostarczył pobyt w Afrykarium, obserwacja ryb we wszystkich kolorach tęczy, pingwinów, fok, manatów, hipopotamów i i innych stworzeń, nie tylko wodnych. Ścieżka zwiedzania, o długości niemal kilometra, wyposażona została w typową dla sześciu regionów Afryki florę i faunę. Młodzież odwiedziła Humanitarium, czyli wrocławskie Ogrody Doświadczeń, biorąc udział w bardzo ciekawych zajęciach warsztatowych: badania składu powietrza i sekcji serca. Uczniowie mogli w praktyce zastosować zdobytą wiedzę i obserwować różne zjawiska fizyczne, chemiczne, biologiczne, itp. Dzięki interaktywnym eksponatom zgłębiali tajniki nauk ścisłych, angażując wszystkie zmysły. Przekonali się, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą.

W czasie kolejnych dni wycieczkowicze zdobywali Szrenicę - doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także Karkonosze czeskie. Po drodze podziwiali karkonoskie wodospady, m. in.  Wodospad Kamieńczyka, gdzie nagrywano sceny filmu „Opowieści z Narnii”, a w schronisku na Hali Szrenickiej pochłaniali pyszną szarlotkę. Mieli okazję poznać nie tylko Szklarską Porębę, ale także pobliski Karpacz. Pogoda dopisywała, więc nastroje podczas wycieczki również były słoneczne.

Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Trząsalska, młodzieżą opiekowały się panie: Małgorzata Pietras i Iwona Kotkiewicz oraz panowie: Tomasz Nakonowski i Zbigniew Kudelski.