Aktualności

Koszykarze z KOPERNIKA zajęli IV miejsce w mieście

Utworzono: poniedziałek, 02, April 2018

W dniach 12 oraz 14 marca koszykarska reprezentacja szkoły rozegrała mecze w ramach rozgrywek szkolnych miasta Włocławek. 

Pierwszym przeciwnikiem naszych chłopców był zespół szkół chemicznych, w którym nasi zawodnicy od pierwszych minut spotkania byli poza zasięgiem rywali. W drugim dniu rozgrywek (14.03) podjęliśmy reprezentację "samochodówki". Pierwsza połowa nie wyłoniła zwycięzcy, natomiast druga cześć spotkania toczyła się pod dyktando przeciwnika i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Kolejne spotkanie z zespołem ZSTechnicznych zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Kopernika. 
22 marca odbył się turniej finałowy szkolnych rozgrywek. W półfinale nasza szkoła zmierzyła się z potencjalnym kandydatem do pierwszego miejsca w mieście Zespołem Szkół Elektrycznych. Od pierwszego gwizdka było widać przewagę naszego przeciwnika, co przełożyło się na ostateczny wynik i wysoką przegraną. Chłopacy z naszej szkoły mieli szansę na rewanż,  gdyż w walce o trzecie miejsce znowu podejmowaliśmy Zespół Szkół Samochodowych. Niestety, w  kolejnym spotkaniu, w którym w pierwszej połowie trudno było wskazać zwycięzcę, musieliśmy uznać wyższość rywala.

Ostatecznie nasz zespół zajął IV miejsce w mieście i odpadł z dalszych rozgrywek.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom awansu do finału rozgrywek o Mistrzostwo Miasta Włocławek i mamy nadzieję, że w kolejnym roku nasi uczniowie zdobędą jeszcze wyższe miejsce w mieście i w województwie.