100 lecie Niepodległości

Utworzono: środa, 14, March 2018

Ojczyzną moją – Polska – tematem tegorocznej edycji Konkursu Artystycznego „Młode Talenty II LO”

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się X edycja Konkursu Artystycznego „Młode Talenty II LO”. W ramach obchodów 100 lecia Niepodległości temat tegorocznej edycji brzmiał: Ojczyzną moją – Polska! Uczniowie mogli wyrazić swoją duszę w dwóch kategoriach: literackiej i graficznej. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są: Mateusz Tokarski z klasy 2C w kategorii poezja („Jak być wielkim?”), Jakub Bernaciak z klasy 2B w kategorii opowiadanie („Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił”), Liliana Jędrzejewska z klasy 2B w kategorii fotografia („Bańkowy Toruń”). Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla: Dominiki Góreckiej z klasy 1A w kategorii poezja („Niech wróci dawna Polska”), Zuzanny Nowak z klasy 1E w kategorii opowiadanie („Są rzeczy, za które warto walczyć”), Marzeny Wysockiej z klasy 2B w kategorii fotografia („Kujawy moją małą ojczyzną”). Najlepsze prace zostały umieszczone na wystawie (I piętro). 

Wykład Prezydenta Marka Wojtkowskiego w II LO

21 marca 2018 r w murach naszego liceum gościliśmy prezydenta naszego miasta, Pana Marka Wojtkowskiego, który wygłosił prelekcję na temat: "Pierwsze lata Niepodległej Polski". Spotkanie zostało poszerzone o pytania uczniów dotyczące historii i czasów współczesnych w naszym mieście.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

W ramach 100-lecia Niepodległości dnia 7 marca klasy Ic i Ie zwiedziły Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Znajduje się ono w budynku dawnego więzienia carskiego, którego więźniem był sam Józef Piłsudski.

Obok zwiedzania stałej wystawy "Drogi do Niepodległej 1791-1921"’ młodzież uczestniczyła w lekcji "Żołnierze chwytają za broń!", prezentującej mundury oraz broń żołnierzy i powstańców polskich w walce o wolną Polskę.

Wycieczkę zorganizowały panie A. Woźniak i L. Zbroszczyk.

Zdjęcia (link)