Ogólnopolski Konkurs Translation Master

Utworzono: środa, 07, February 2018

15 grudnia 2017r odbył się w naszej szkole pierwszy etap I Ogólnopolskiego Konkursu Translation Master organizowanego przez III Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku.

Celem konkursu jest rozwijanie motywacji do doskonalenia znajomości języka angielskiego, poszerzanie swoich umiejętności językowych w zakresie interpretacji i tłumaczenia tekstów, popularyzowanie wiedzy i umiejętności związanych z funkcjonowaniem struktur leksykalno-gramatycznych. W ramach I etapu konkursu uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć trzy krótkie teksty- dwa z języka polskiego na język angielski oraz jeden z języka angielskiego na język polski. Uczniowie mogli tylko korzystać ze słowników w wersji książkowej. Trzy najlepsze prace zostały przesłane do szkoły organizującej w/w konkurs. Są to prace uczniów: Piotra Walasińskiego, Adriana Protasiuka oraz Szymona Ziółkowskiego. Prace tych uczniów zostaną ponownie zaopiniowane przez organizatorów konkursu i wierzymy, że uczniowie zdołają zakwalifikować się do II etapu, rywalizując o miejsca na podium. Trzymamy kciuki.