Lekcja o mediach

Utworzono: czwartek, 25, January 2018

23 stycznia uczniowie klas 1E, 1F, 2B i 2C wzięli udział w lekcji o mediach przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Podczas zajęć na temat: "Lajk, hejt i globalna wioska.

Jak odnaleźć się w internetowym świecie?" uczniowie poznali socjologiczne aspekty hejtu w Internecie. Dowiedzieli się, jak zweryfikować autentyczność informacji znalezionych w Sieci. Poznali sposoby krytycznego odbioru komunikatów medialnych. Zobaczyli, jakie konsekwencje niesie ze sobą zjawisko globalnej wioski. W drugiej części zajęć obejrzeli film fabularny ŻYCIE TO JEST TO, w którym "Alex de la Iglesia wyśmiewa medialny cyrk i pragnienie sławy, nie zostawiając suchej nitki na nikim: pazernych dziennikarzach, nieznających granic PR managerach i żądnej sensacji gawiedzi."