Aktualności

211 listów w obronie represjonowanych bohaterów

Utworzono: wtorek, 12, December 2017

W sobotę, 9 grudnia br. odbywał się w naszej szkole Maraton Pisania Listów – coroczna międzynarodowa akcja pod patronatem Amnesty International. W tym roku uczestnicy maratonu pomagali dziesięciorgu bohaterom z różnych krajów: Finlandii, Chin, Turcji, Egiptu, Czadu, Madagaskaru, Bangladeszu, Izraela, Jamajki i Hondurasu.

Pisaliśmy listy w obronie ludzi, którzy zostali poddani różnego rodzaju represjom, a nasza korespondencja trafiła do władz decydujących o ich losie.

Co roku dzięki akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Maraton porusza, bowiem machinę międzynarodową - o więźniach pisze prasa na całym świecie, ich sprawami interesuje się ONZ. Jeden list nie ma dużej siły przebicia, co innego, jeśli są ich tysiące, a wśród nich także i naszego autorstwa. Mamy nadzieję, że przyłączając się do akcji, nie tylko jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie, ale także realnie wspieramy osoby niesłusznie represjonowane.

Tegoroczny Maraton Pisania Listów organizowały Panie: Katarzyna Trząsalska i Agnieszka Woźniak.