Aktualności

Uczniowie "Kopernika" uczestniczyli w seminarium w KSW

Utworzono: środa, 29, November 2017

22 listopada br. w budynku Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku - w ramach VIII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości - odbyło się XVI Seminarium Uczniowskie nt. Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej - o kulturoznwczej roli artystów, pisarzy, poetów Naszego Regionu.

W seminarium uczestniczyli uczniowie II LO, Klaudia Jabłońska i Marceli Olszewski, którzy przedstawili referat Julii Szczapińskiej pt. Na skrzydłach poezji... Wiersze Barbary Smykowskiej (Julia nie mogła wziąć udziału w seminarium z powodu próbnej matury). Wystąpienie zostało przygotowane pod kierunkiem Pana Henryka Wasilewskiego.

Barbara Smykowska urodziła się na Kujawach, mieszka obecnie w Inowrocławiu, jest emerytowaną nauczycielką. Wydała dotąd pięć tomików wierszy: "Czerwonym i czarnym atramentem", "Niech mówi cisza", "Bez kropki", "Słowem malowane", "Na skrzydłach". Dopełnieniem poezji są zamieszczone w tomikach fotografie wykonane przez Artura Smykowskiego (syna poetki).