Dzień Języka Angielskiego

Utworzono: sobota, 04, November 2017

23 października był w naszej szkole Dniem Języka Angielskiego. W tym dniu nauczyciele i uczniowie pracowali według „angielskiego” planu lekcji w salach oznaczonych nazwami w tym języku.

Na korytarzach pojawiły się flagi krajów anglojęzycznych oraz plakaty związane z tymi państwami, przygotowane przez uczniów klas pierwszych. Konkurs na najlepszy plakat wygrali uczniowie klasy 1c, którzy przygotowali poster o Szkocji. Przedstawiciele klas pierwszych współzawodniczyli również w quizie z wiedzy o krajach anglosaskich, w którym zwyciężył uczeń z klasy 1e – Piotr Walasiński. W szkole pojawiły się też symbole USA – Statua Wolności, którą wykonali uczniowie klasy 1d – Maria Fall i Kacper Lidak, oraz Anglii – makieta Tower Bridge, autorstwa uczniów klasy 3f. W klasach 1b, 1c, 2a oraz 2e odbyły się lekcje języka angielskiego samodzielnie poprowadzone przez uczniów. Dla nauczycieli języka angielskiego oraz dla klasy 1a, p. Beata Okrucińska przygotowała słodki poczęstunek z motywami flagi brytyjskiej i amerykańskiej. Podczas długiej przerwy można było posłuchać muzyki w wykonaniu artystów z krajów anglojęzycznych. Nauczyciele – angliści uczcili ten dzień okolicznościowym zdjęciem z żartobliwymi sentencjami, którego pomysłodawcą była p. Agnieszka Brzostowicz.