Aktualności

Galeria Sztuki Współczesnej

Utworzono: czwartek, 15, November 2012

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika pod opieką mgr Anety Dziwulskiej i mgr Marzeny Skierskiej w dniu 9.11.2012r. wzięli udział w otwarciu wystaw w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej we Włocławku.

 

Pierwsza wystawa Aldony Ołdyńskiej – „Tkanina, rysunek, malarstwo” miała miejsce w „Sali Głównej”, natomiast druga „Malarstwo i rysunek” Ewy Karczewskiej i Anny Koper w „Salonie Młodych”. Aldona Ołdyńska to magister sztuki, niesłychanie utalentowana w zakresie malarstwa, projektowania odzieży, grafiki filmowej i telewizyjnej, grafiki użytkowej i historii sztuki. Urodziła się we Włodawie, studiowała w Łodzi, a potem rozpoczęła pracę we Włocławku. Zajmowała się m.in. projektowaniem odzieży kobiecej, a także lalek tekstylnych, prowadziła zajęcia plastyczne, a od roku 1995 zajmuje się także ilustracją książkową.

W „Salonie Młodych” Ewa Karczewska i Anna Koper- uczestniczki zajęć plastycznych w Galerii Sztuki Współczesnej przedstawiły martwą naturę różnymi technikami: pastel suchy, olejny, akryl, ołówek, kredka, węgiel itd. Wystawa ta świadczy o tym, że osoby dorosłe również mają swoje pasje, talenty i mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Wystawy ze względu na swoją różnorodność były bardzo interesujące i wzbudziły podziw.