Aktualności

Szkolne Koło Miłośników Regionu

Utworzono: niedziela, 24, September 2017

Promocja książki Jarosława Wojciechowskiego. We wrześniu br. zostało reaktywowane w II LO Szkolne Koło Miłośników Regionu.

Założycielem i opiekunem koła jest p. Henryk Wasilewski; z kołem współpracują nauczyciele geografii - p. Beata Wróblewska i p. Zbigniew Kudelski, wychowawczyni kl. I c (profil lingwistyczno-turystyczny) p. Agnieszka Woźniak, a także panie z biblioteki szkolnej - p. Marzena Skierska i p. Aneta Dziwulska. Członkowie koła uczestniczą w seminariach, odczytach, spotkaniach z regionalistami i z regionalnymi twórcami, w promocjach książek, wernisażach, rozmaitych uroczystościach związanych z kulturą naszego miasta i regionu, w wycieczkach edukacyjnych, rajdach. 

W promocji najnowszej książki Jarosława Wojciechowskiego, włocławskiego poety i prozaika, pt. "Przebudzenie", która odbyła się 14 września w restauracji "Impresja", wzięły udział uczennice Julia Szczapińska i Kinga Wiśniewska (czytały fragmenty książki), a także nauczyciele - p. Aneta Dziwulska i p. Henryk Wasilewski.