"PoczytajMy" – raz jeszcze

Utworzono: niedziela, 25, June 2017

W ramach akcji "PoczytajMy", dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Barbary Kuklak, mogliśmy gościć w Przedszkolu Publicznym nr 16 „Ekoludek” we Włocławku. Młodzież z klasy Id pod opieką Pani Katarzyny Trząsalskiej prowadziła zajęcia czytelnicze dla grupy dzieci 6-letnich.

Licealiści niezmiernie zaangażowali się w przygotowanie ciekawego spotkania. Wybrali jedne z najpiękniejszych baśni oraz humorystyczne i pouczające wiersze dla najmłodszych. Niesamowitym bajkowym historiom towarzyszyły rozmowy, zabawy i konkursy. Podczas spotkania panowała miła, radosna atmosfera, stworzona nie tylko dzięki przedszkolakom, ale również dzięki ich wychowawczyni – Pani Małgorzacie Stolarskiej, która bardzo ciepło nas przyjęła. Dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek oraz obrazki do kolorowania. Chcieliśmy zarazić młodszych kolegów pasją czytania i przekonać ich, że wspólne czytanie książek może być ciekawą przygodą.