Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

Utworzono: niedziela, 25, June 2017

19 czerwca w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbyło się podsumowanie XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza (poety, regionalisty, propagatora kujawskiego folkloru).

Na konkurs przesłano dziesiątki wierszy, nie tylko z naszego regionu. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce przyznano uczennicy II LO im. Mikołaja Kopernika we Włocławku Julii Szczapińskiej. Julia wysłała trzy swoje wiersze; wyboru tekstów dokonał pan profesor Henryk Wasilewski. Jury w składzie Mirosław Antoni Glazik, Marian Kustra i Jarosław Wojciechowski (twórcy z dużym dorobkiem literackim) podkreśliło wysoki poziom artystyczny utworów ocenianych w tym roku - co zwiększa wartość nagrody zdobytej przez uczennicę naszej szkoły.

Organizatorzy, z dyrektorem SP w Śmiłowicach, panem Sławomirem Gwardeckim, zapewnili miłą, pogodną atmosferę. Konkurs ten jest doskonałym sposobem promowania poezji wśród dzieci i młodzieży, kształtowania wrażliwości, odkrywania literackich talentów; jest zachętą do tworzenia dobra i piękna.