Opis klas

Utworzono: środa, 17, May 2017

1. Klasa A Profil technologiczno- geograficzny

Klasa dla umysłów ścisłych z rozszerzoną matematyką i fizyką lub geografią (do wyboru). W tej klasie naprawdę polubisz fizykę dzięki zastosowaniu jej w praktyce i dzięki elementom astronomii. W tej klasie poznasz świat tak jak bohaterowie powieści J. Verne’a „W 80 dni dookoła świata”.

2. Klasa B Profil pol- biol

To niezwykłe połączenie przedmiotów wprowadziliśmy jako pierwsi we Włocławku. Przychodząc do tej klasy spędzisz w niej „piękny czas” („Belle epoque”), dzięki możliwościom rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Tylko w tej klasie dowiesz się wiele o swoim ciele i umyśle, a  naukę połączysz z zabawą, twórczością własną i kreatywnością. Tylko w tej klasie realizowane są przedmioty z programem własnym: podstawy biochemii i elementy psychopedagogiki.

3. Klasa C Profil lingwistyczno- turystyczny

Ling- tur to nowość w naszej szkole, a jednocześnie powrót do tradycji, bowiem z turystyki, krajoznawstwa, propagowania kultury regionu słynął i słynie „Kopernik”. Tylko w tej klasie poznasz geografię turystyczną (ICT w biznesie turystycznym). Również tu możesz rozwinąć swoje zainteresowania językowe, a nawet zdobyć certyfikat języka francuskiego DELF. Na pewno ucząc się w tej klasie, będziesz się dobrze bawił niczym bohaterowie „European vacation”.

4. Klasa D Profil medyczno- farmaceutyczny

Chcesz być doktorem Housem ? Zapraszamy do klasy, w której jako jedyni we Włocławku proponujemy trzy rozszerzone przedmioty: biologia, chemia, fizyka,  pozwalające Ci w pełni rozwinąć swój potencjał oraz klasy, w której przedmiotem uzupełniającym jest ratownictwo medyczne.

5. Klasa E Profil kulturalno- medialny

To autorski projekt klasy i programu, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tylko tu poznasz podstawy historii sztuki, dowiesz się wiele o filmie, teatrze, multimediach. Tylko tu spróbujesz, jak to jest być dziennikarzem lub filmowcem. A może w przyszłości znajdziesz wymarzoną pracę niczym bohaterka filmu „Diabeł ubiera się u Prady”.

6. Klasa F Profil matematyczno- chemiczny

To kolejna nowość w naszej szkole i znów niezwykłe połączenie przedmiotów, dające jednak niesamowite możliwości. Jeśli czujesz chemię do chemii, fascynują Cię tajemnice i eksperymenty chemiczne, chcesz zobaczyć, jak to jest pracować w laboratorium, koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Dzięki matematyce i chemii naprawdę można mieć „Piękny umysł”.

7. Klasa G Profil prawno- administracyjny

Interesuje Cię „Prawo (Agaty)”?, ta klasa jest dla Ciebie. Tylko u nas również zajęcia z kultury prawnej i politycznej oraz ciekawy projekt „Sądownictwo bliższe obywatelowi”. Z pewnością także przyda Ci się „ekonomia w praktyce”.