Utworzono: środa, 17, May 2017

II Liceum im. M. Kopernika we Włocławku to szkoła łącząca tradycję z nowoczesnością.

Historia „Kopernika”, która zaczęła się w 1959 roku, nie jest historią budynku. Szkoła zmieniała bowiem lokum kilkakrotnie, by od roku 1991 na stałe osiąść na ul. Uroczej w dzielnicy Zazamcze. Przez te wszystkie lata kilkoro dyrektorów i zmieniające się grono nauczycieli pracowało nad wyjątkową pozycją „Kopernika” we Włocławku, jako szkoły nie tylko dbającej o jakość wykształcenia, ale także przyjaznej uczniowi. „Kopernik” to również szkoła, która w duchu patrona (imię szkole nadano w roku 1967) od lat kształci wszechstronnie, pozwalając na rozwijanie różnych talentów i w której od lat promuje się autorskie programy, innowacje i projekty. To szkoła, która nie tylko kształci ucznia, ale także wychowuje człowieka, dzięki działaniom prospołecznym, wolontariackim, obywatelskim.