Uczniowie klasy 1b w Toruniu

Utworzono: niedziela, 20, November 2016

W piątek, 18 listopada, uczniowie klasy 1b udali się na wycieczkę do Torunia. Najpierw zwiedzili Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Po krótkiej prezentacji zagadnień związanych z tematyką wystawy wykonywali w zespołach eksperymenty przy kolejnych stanowiskach wystawy.

Zwiedzanie ze ścieżką było świetną okazją do poznawania trudnych zagadnień optyki przez zabawę i rywalizację, a także do rozwijania umiejętności komunikacji i współpracy w zespole. Później młodzież spotkała się z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał o historii miasta, wskazywał kolejne zabytki Torunia. Szczególnie interesujący dla młodzieży był fragment opowieści dotyczący naszego patrona, Mikołaja Kopernika. Uczniami opiekowały się panie: Anita Maciejczak i wych. Beata Jankowska.