Spotkanie z Wandą Wasicką

Utworzono: poniedziałek, 29, October 2012

W dniu 25 października 2012 r. uczniowie II LO pod opieką mgr Anety Dziwulskiej i mgr Marzeny Skierskiej wzięli udział w wieczorku poetyckim Wandy Wasickiej.

Bohaterka spotkania pochodzi z Nieszawy i to miasto jest bardzo bliskie jej sercu. Z wykształcenia jest historykiem  a na co dzień kobietą z wieloma pasjami. Jedną z nich jest teatr, w którym amatorsko występuje a także fotografia, na której utrwala piękno rodzinnego miasta. Jako dziennikarka lokalnej prasy przybliża sylwetki nietuzinkowych postaci i ciekawych miejsc. Do tych dotychczasowych zainteresowań dołączyła ostatnio poezję, wydając debiutancki tomik poetycki pt. „Dotyk tęczy”. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i fotograficznych ceni sobie wartość rodziny a jej credo życiowe to: Nie szkodzić innym. Spotkanie poetyckie promujące debiutancki tomik Wandy Wasickiej miało charakter niekonwencjonalny, co sprawiło, że na długo zapadnie w pamięć wszystkim biorącym w nim udział .