Różowa wstążeczka

Utworzono: niedziela, 28, October 2012

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Od 5 lat II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika włącza się do akcji „różowa wstążeczka”.

W ramach akcji w dniu 17.10.2012 zaproszona do szkoły pielęgniarka opowiadała o czynnikach ryzyka i zapobieganiu nowotworom piersi, zapoznając młode kobiety z techniką samokontroli. Od rana na szkolnych korytarzach  rozdawane były różowe balony wypełnione helem, które okazały się dodatkową atrakcją. Symbolem akcji jest różowa wstążka, którą otrzymała każda z uczennic.

Profilaktyka obejmuje działania mające na celu uświadomienie kobiet, czym jest rak piersi i jak samodzielnie się badać oraz prowadzić samokontrolę.

Już od dawna wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Głównymi organizatorkami były mgr Agnieszka Brzostowicz wraz z pedagogiem szkolnym Joanną Wachudą oraz szkolną pielęgniarką Małgorzatą Buze.