Światowy Dzień Zwierząt

Utworzono: czwartek, 18, October 2012

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt, a październik jest "Miesiącem Dobroci dla Zwierząt". Nasze liceum nawiązało współpracę z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce. W tym celu zorganizowano zbiórkę darów rzeczowych tj. karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, koców, żwirku, misek, zabawek itp, która potrwa do końca listopada.

Również w listopadzie odbędzie się akcja adopcyjna zwierząt oraz zbiórka pieniędzy na leczenie zwierząt bezdomnych. Do udziału gorąco zachęcamy.

Na bieżąco będziemy zamieszczać ogłoszenia zwierzaków szukających domu. W sprawie adopcji kontaktujcie się z p.Ewą Cieślak w szkole lub telefonicznie z Eleonorą Lisiecką nr tel. 697 028 159

1. Mały (3-4 tygodniowy) czarny z białymi skarpetkami i krawacikiem. Mieszka sam, porzucony w kartonie na ul. Wojska Polskiego.

2. Cztery pręgowane buraski w wieku około 4-5 tygodni, im również za dom służy karton, postawiony przez człowieka, który "zlitował" się nad ich losem :(

3. Piękny brązowo - rudy pers, którego właściciele: zapomnieli" zabrać po lecie z działek. Kot nie przeżyje w tych warunkach zimy, ponieważ nie jest nauczony życia na wolności.

4. Dwumiesięczny kotek, znaleziony przy ul. Chłodnej. Pani, która go przygarnęła ma alergię na sierść kotów i chce wyrzucić malucha znowu na ulicę (taki los czeka kociaka, jeśli pilnie nie znajdziemy dla niego nowego miejsca).

5.Dwumiesięczna sunia. Suczka która ma ok 2 miesiące, w tej chwili jest odrobaczona i odpchlona. Bardzo lubi dzieci, a także uwielbia się bawić. Jak na tak małego szczeniaka przesypia spokojnie całe noce, lubi się przytulać. Jest cała czarna i ma brązowe łapki. Bardzo lubi podgryzać oraz chętnie bawi się z innymi pieskami. Proszę o kontakt pod numerem 797287265.

6. Amorek do adopcji. Malutki, dwuletni piesek. Po wyjeździe właścicielki za granicę został SAM. Miły, rezolutny. Uwielbia ganiać za piłką lub patyczkiem - to jego żywioł:). Nie potrafi poradzić sobie w stadzie, nie broni się przed agresją większych samców. Dlatego nie może zostać w aktualnym domu tymczasowym. Szuka DOMU - tym razem prawdziwego - na zawsze. Popatrzcie - czy można obok niego przejść obojętnie? Tel. kontaktowy: Kasia 600471490, dzwońcie, o której chcecie :)

7. Piękny rudo- biały kocurek szuka swojego ciepłego kąta. Do tej pory mieszkał w piwnicy. Później zaczęliśmy go dokarmiać i zaczął przychodzić do domu. Okazał się niesamowitym pieszczochem. Kotek jest wykastrowany, odpchlony i odrobaczony. Potrafi korzystać z kuwety. Z innymi kotami dogaduje się różnie;). Może być jedynakiem ale też niekoniecznie:).Kotek czeka na swój dom w domu tymczasowym. Kontakt: 605514326

Dwa około 6 miesięczne czarne kotki (rodzeństwo. Do adopcji mogą iść razem lub osobno:

8. Koteczka, bardzo towarzyska dla zwierząt, w stosunku do ludzi trochę nieśmiała na początku ale kiedy komuś zaufa jest już zupełnie inaczej:),uwielbia inne koty i one też reagują na nią bardzo pozytywnie.

Wysterylizowana, odpchlona, odrobaczona. Oczywiście potrafi korzystać z kuwetki. Kotka jest czarna z białym krawacikiem, obecnie przebywa w domu tymczasowym. Tel:697102595

9. Kocurek, wykastrowany, potrafi korzystać z kuwety, odpchlony, odrobaczony. Również na początku trochę nieśmiały wobec ludzi. Przebywał w domu tymczasowym po kastracji ale teraz wrócił tam

skąd był zabrany czyli do piwnicy. Jest jednak kotkiem który nadaje się na domowego. Ewentualnie może być kotkiem przydomowym, spędzającym większość czasu w ogródku itp. Jeśli znajdzie się chętny do adopcji kociaka zostanie on złapany i przetrzymany w domu tymczasowym do czasu adopcji. Tel:605514326

10. Mały, śliczny koteczek (ok. 6 m-cy) znaleziony na ul. Kapitulnej poszukuje kochającej rodziny i ciepłego domu. Kotek prawdopodobnie zaginął lub został wyrzucony. Uwielbia siedzieć na kolanach i się przytulać. Bezbłędnie korzysta z kuwety i nie wybrzydza przy miseczce, zjadając wszystko czym zostanie poczęstowany. Z utęsknieniem czeka na swój dom, w którym zazna dużo ciepła i miłości. Kontakt telefoniczny 607658457

11. Pies został znaleziony za miastem potrzebuje dobrego domu. Najprawdopodobniej jest mieszańcem doga z rottweiler'em (6-7 miesięcy), szybko przywiązał się do obecnych właścicieli, niestety przebywa w złych warunkach, potrzebuje też dużo uwagi i miłości, ale też mocnej ręki (nie toleruje kotów, ludzi uwielbia:) ) Ma założoną książeczkę weterynaryjną i aktualne szczepienia. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem, zależy nam na jak najszybszym znalezieniu domu dla psa.

Kontakt 600-230-422

12. Pilnie też poszukujemy domu stałego lub chociażby TYMCZASOWEGO dla: Sznaucerka który błąka się na ul. Norwida 1. Okazało się, że psiak przebywa tam już od lipca... Albo się zgubił albo ktoś go wyrzucił. W każdym razie pilnie potrzebujemy dla niego jakiegoś schronienia bo błąka się po klatkach schodowych:(. Osoba która go znalazła niestety nie może mu zapewnić dachu nad głową

ponieważ ma w domu 4 koty. Prosimy o pomoc w szukaniu tymczasu dla tego pięknego psiaka. Jeśli ktoś ma miejsce u siebie to proszę o kontakt ze mną tel. 605514326

13. Potrzebujemy też bardzo pilnie DOMU TYMCZASOWEGO dla prawdopodobnie starszego psiaka (nazwaliśmy go ,,Misiek") który już od zeszłego roku błąka się na osiedlu Południe w okolicach ul.Wiejskiej:/. Raz na jakiś czas go widujemy:(. Zbliża się zima i dlatego tym bardziej apelujemy o pomoc:(.

Aha- warto dodać że ogólnie szukamy DOMÓW TYMCZASOWYCH, tzn. miejsc w których zwierzaki do adopcji będą mogły przebywać do czasu aż znajdziemy dla nich dom stały. Opiekun musiałby ponosić koszty żywienia zwierzęcia (w przypadku kotów też żwirku) a koszty leczenia/kastracji ponosiłby T.O.Z.

Jeśli ktoś zdecydowałby się na taką pomoc prosimy o kontakt pod nr:697102595 i określenie jakie zwierzę i od kiedy mogą Państwo przyjąć.