"Drzwi otwarte w KOPERNIKU”

Utworzono: czwartek, 14, April 2016

12 kwietnia 2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyły się „Drzwi otwarte”. Tegoroczni absolwenci gimnazjum odwiedzili Naszą Szkolę w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017.

Nauczyciele „KOPERNIKA” zadbali o atrakcje, wykazując się ogromną kreatywnością. W każdej sali lekcyjnej można było zobaczyć coś ciekawego. W Sali Gimnastycznej nauczycielki wychowania fizycznego zapraszały do nauki zumby, belgijki, tańca brzucha oraz tańca nowoczesnego. Dostępna była też fotobudka. Zainteresowani mogli posłuchać zespołu rockowego uczniów z IE. Fizycy przekonywali odwiedzających, że fizyka nie jest „nudna ani trudna”, a nauczyciele chemii, że chemię można zrozumieć „na wesoło”. W bibliotece można było zobaczyć wystawę dotyczącą „Kultury naszego regionu”. Odbył się także konkurs wiedzy ekonomicznej, który uświadamiał poziom wiedzy z podstaw przedsiębiorczości. Nauczyciele i uczniowie Naszej Szkoły zachęcali do podjęcia nauki w „KOPERNIKU”. Widzimy się we wrześniu!