VII edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Utworzono: środa, 17, October 2012

Po raz siódmy organizowany jest w naszej szkole Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii II LO.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Adresat: uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika we Włocławku

Cele:

- sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów (umiejętność sprawdzana i punktowana na maturze)

- wyłonienie Mistrza Ortografii II LO im. Mikołaja Kopernika – osoby, która popełni najmniejszą ilość błędów

Regulamin:

1. Uczniowie deklarują chęć przystąpienia do konkursu u swojego nauczyciela polonisty.

2. Zgłoszeni uczniowie piszą dyktando – około 20 minut w wyznaczonym miejscu i czasie.

3. Tekst dyktanda opracowany zostanie na podstawie zasad pisowni i interpunkcji zawartych w Nowym Słowniku Ortograficznym PWN, pod red. Edwarda Polańskiego.

4. Zwycięzca – osoba, która popełni najmniejszą ilość błędów, otrzymuje:

- tytuł Mistrza Ortografii II LO w roku szkolnym 2012/2013

- ocenę celującą (cząstkową) z języka polskiego

- nagrodę rzeczową – ufundowaną przez Radę Rodziców II LO

Zgłoszenia: do 26 października 2012r. (piątek)

Informacje o terminie i miejscu pisania dyktanda pojawią się na płotku obok sali 108.