Spotkanie u sióstr

Utworzono: niedziela, 10, April 2016

W środowe  popołudnie 16 marca 2016 r. uczennice  II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja  Kopernika we Włocławku, z klasy biologiczno – chemicznej: Martyna Turalska i Oliwia Wilmańska pod opieką nauczyciela Agaty Wiśniewskiej, w ramach pozaszkolnej aktywności chemicznej, udały się do Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek  we Włocławku.

Młodzież naszego liceum wykonała dla podopiecznych ośrodka kilka doświadczeń chemicznych. Uczniowie pokazali jak można dobrze się bawić i jednocześnie dowiadywać się czegoś nowego o otaczającym nas świecie, eksperymentując zwykłym octem, sodą oczyszczoną, folią aluminiową czy płynem do mycia naczyń. Zajęcia zaplanowały i przeprowadziły panie: Agata Wiśniewska i Agnieszka Kamińska.