Grupa młodzieży z "Kopernika" odwiedziła groby żołnierzy, społeczników, ludzi kultury, nauczycieli

Utworzono: czwartek, 05, November 2015

30 października, w przededniu Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, a także z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, grupa młodzieży z klas pierwszych udała się z panem profesorem Henrykiem Wasilewskim na cmentarz komunalny przy alei Chopina, by odwiedzić groby Tych, którzy przyczynili się do odrodzenia naszej Ojczyzny i polegli w Jej obronie.

Znicze z logo "Kopernika" zapłonęły na grobie Ireny Jankowskiej, młodej obrończyni Włocławka w 1920 roku (grób ten jest pod opieką naszego liceum), porucznika Jerzego Pieszkańskiego, bezimiennych żołnierzy poległych w latach 1914-1921. Pamiętano również o Tych, którzy Polsce i swojemu Miastu służyli pracą - zarówno przed laty, jak  i w czasach nam współczesnych, o włocławskich społecznikach, ludziach kultury, nauczycielach. Młodzież odwiedziła miejsca spoczynku Izabeli Zbiegniewskiej, Zdzisława Arentowicza, Włodzimierza Gniazdowskiego, Czesława Andrzejkowicza (autora hymnu naszej szkoły), Stanisława Zagajewskiego, biskupa Czesława Lewandowskiego, a także  mogiły nauczycieli II LO.