Wizyta Janusza Zemke

Utworzono: czwartek, 11, October 2012

Dyrekcja oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku 5 października 2012 roku gościła Janusza Zemke - posła do parlamentu europejskiego. Europoseł zapoznał zebraną młodzież z pracą w europarlamencie i zadaniami komisji, w których pracuje.

Przedstawił również swoją wizję funkcjonowania w Parlamencie Europejskim, w której ważnym elementem jest stworzenie warunków rozwoju młodym mieszkańcom województwa kujawsko - pomorskiego. Uczniów zachęcał do udziału w konkursach przez siebie organizowanych, przedstawiając również perspektywę pracy w biurach poselskich, które są propozycją dla studentów z uczelni z naszego regionu.

Korzystając z obecności europosła Janusza Zemke uczniowie zadawali pytania. Dla społeczności uczniowskiej II Liceum  Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku była to "żywa lekcja" wiedzy o społeczeństwie.