Global Citizen

Utworzono: środa, 28, January 2015

Stało się już tradycją, że II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika na początku roku gości studentów z zagranicy. Reprezentują oni organizację międzynarodową, AISEC. W tym roku gościliśmy studentkę z Nowej Zelandii, Vicky Ling oraz studenta z Chin, Jason’a Zang’a.

Tegorocznym tematem realizowanego przez nich projektu było World Talks. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję, nie tylko poznać kulturę tych odległych od nas dwóch krajów, ale, tak jak w przypadku Chin, próbowali zgłębić tajemnicę języka chińskiego i nauczyć  się kilku podstawowych słów. Dla większości było to niesamowite wyzwanie. Okazuje się, że język polski ze swoją zawiłą ortografią, jest językiem bardzo łatwym, w porównaniu do języka chińskiego. Drogą prób i błędów, przy dużej cierpliwości Gościa z Chin, niektórzy nasi uczniowie stawali na wysokości zadania i artykułowali kilka słów w języku chińskim. Podsumowanie projektu miało miejsce 16 stycznia 2015r. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Pani Jolanta Kaczmarek – Inspektor Wydziału Edukacji i Pani Jadwiga Sikorska – Starszy wizytator Kuratorium Oświaty.