Zjazd Absolwentów

Utworzono: środa, 14, May 2014

Sobota, 11 października stała się szczególnym dniem w życiu naszej szkoły, bowiem w 2014 roku minęło 55 lat od chwili, gdy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza święta w kościele św. Józefa celebrowana przez ks. Prałata Radosława Nowackiego, proboszcza parafii katedralnej we Włocławku, absolwenta naszego liceum. Po mszy delegacja Stowarzyszenia Absolwentów wraz z jego przewodniczącą p. Grażyną Rybarczyk udała się na cmentarz, by zapalić znicze na mogiłach nauczycieli i pracowników szkoły.

Spotkanie absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli oraz uczniów odbyło się w sali gimnastycznej. Uroczystość zaszczyciło wielu zaproszonych gości, którzy na ręce pani dyrektor Małgorzaty Ćwikowskiej złożyli gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia szkoły i życzyli wielu sukcesów w kolejnych latach funkcjonowania placówki. W swoich wypowiedziach podkreślali, że II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika to szkoła nowoczesna, ale pamiętająca o tradycji, szkoła, która cały czas się rozwija i reaguje na potrzeby uczniów i wymogi współczesnej edukacji, szkoła, która znacząco i trwale wpisała się w życie naszego miasta.

Po części oficjalnej wszyscy z zapartym tchem wysłuchali części artystycznej w wykonaniu absolwentów i uczniów przygotowanych przez panie Elżbietę Kamińską i Larysę Krzyżańską. Słuchając piosenek i skeczów przypominających realia lat 60, 70, 80…, absolwenci z łezką w oku przypominali sobie czasy, gdy mieli naście lat, a na rękawach ich szkolnych fartuszków widniała czerwona szkolna tarcza. To były czasy, które dziś już są wspomnieniami, a „wspomnienia są jak perły: mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez.” I aby te klejnoty szlifować, byli uczniowie i nauczyciele KOPERNIKA umówili się, że za 5 lat znów się spotkają.

GALERIA ZDJĘĆ