Współpraca II LO i PWSZ we Włocławku

Utworzono: środa, 19, March 2014

W dniu 19.03.2014 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy między II LO im. M. Kopernika we Włocławku a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową we Włocławku. Uczelnię reprezentowała Prorektor ds. Nauczania i Studentów Pani dr Małgorzata Legiędź- Gałuszka, a szkołę Dyrektor II LO Małgorzata Ćwikowska.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca stron w obszarze edukacji w celu wymiany doświadczeń, doskonalenia zawodowego oraz podniesienia poziomu i efektów kształcenia uczniów. Uczelnia zobowiązała się do: prowadzenia wykładów, ćwiczeń i warsztatów,  konsultacji dla uczniów szczególnie uzdolnionych, udostępniania księgozbioru, organizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów. Po zawarciu porozumienia uczniowie wzięli udział w wykładzie dr hab. Wojciecha Morawskiego „Czy prawo podatkowe lubi rodzinę”.