Maraton Pisania Listów Amnesty International

Utworzono: niedziela, 15, December 2013

14.12.2013 odbył się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku pisaliśmy listy w Gimnazjum nr 3 - szkole, w której także działa szkolna grupa AI.

Maraton organizowaliśmy wspólnie. Napisaliśmy 212 listów w obronie osób, których prawa człowieka są łamane. Razem z młodzieżą listy pisały między innymi: Panie Dyrektor obu szkół, pani Olga Wujkowska z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, pani Elżbieta Rutkowska oraz organizatorzy i opiekunowie szkolnych grup-Elżbieta Kamińska i Norbert Skonieczny. Odwiedzili nas także przedstawiciele mediów: Gazety Pomorskiej i portalu q4. Spotkamy się ponownie na maratonie za rok w naszej szkole. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas, bardzo dziękujemy za udział w akcji.