Gala Wolontariatu Amnesty International

Utworzono: sobota, 07, December 2013

Dnia 5.12.2013 szkolna grupa Amnesty International działająca w II LO im. M. Kopernika we Włocławku uczestniczyła w Gali Wolontariatu w Warszawie na zaproszenie zarządu Amnesty International.

Na gali obecna była dyrektorka polskiego oddziału AI pani Draginja Nadażdin oraz prezeska zarządu AI pani Agnieszka Gałka. Na gali, zaproszona młodzież- laureaci projektu z całej Polski,  przedstawiała swoje działania w ramach projektu „Prawa człowieka. Teraz ! To jest w Twoich rękach”. W dalszej części pani Martyna Markiewicz- koordynatorka aktywizmu AI zaprezentowała możliwości działania poza projektem, a zaproszeni edukatorzy i aktywiści prezentowali swoją działalność wolontariacką. Była to kolejna okazja do wymiany doświadczeń w działaniach na rzecz praw człowieka. Opiekunką szkolnej grupy AI w „Koperniku” jest Elżbieta Kamińska.