Spotkanie młodzieży z przedstawicielką Stowarzyszenia OLIGO

Utworzono: poniedziałek, 25, November 2013

W dniu 22.11.2013 r., w klasach Ib, Id, Ie i II g na zajęciach wychowawczych odbyły się spotkania z Marleną Stancel – prawnikiem, członkiem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO, która zaprezentowała uczniom film pt. „WY-KLUCZE-NIE”.

Film ten powstał w ramach projektu współfinansowanego przez Województwo Kujawsko – Pomorskie i przedstawia podopiecznych Stowarzyszenia OLIGO – dzieci, młodzież i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w ich codziennym życiu. Osoby te często narażone są na wykluczenie społeczne, głównie dlatego że ich pełnosprawni koledzy nie wiedzą, jak zachować się w ich obecności, często boją się i dlatego unikają kontaktu. Spotkania te miały więc  na celu likwidację sztucznie powstałej bariery, która dzieli świat na pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Pani Marlena Stancel zachęcała młodzież naszej szkoły do przezwyciężania barier i udziału w imprezach integracyjnych.