Obóz szkoleniowy Amnesty International

Utworzono: niedziela, 22, September 2013

W dniach 9.09-13.09.2013 uczennice szkolnej grupy Amnesty International, działającej przy II LO im. M. Kopernika we Włocławku, uczestniczyły w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez AI w ramach projektu „Prawa człowieka. Teraz ! To jest w Twoich rękach”.

Udział w warsztatach był nagrodą dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu na projekt dotyczący praw człowieka. 86 szkół z całej Polski przystąpiło do projektu, 16 szkół z Polski zaproszono do Międzywodzia koło Międzyzdrojów. Uczniowie i opiekunowie uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez trenerów i edukatorów oraz działaczy Amnesty International. Uczniowie dowiedzieli się, jak pracować z grupą lokalną i mediami, jak przeprowadzić skuteczną akcję, jak zarządzać projektem. Poznali przykłady dobrych akcji i dobrych praktyk. Mieli spotkania z aktywistami różnych organizacji. Przygotowali akcję dotyczącą praw uchodźców. Opiekunem grupy jest Elżbieta Kamińska.