Konferencja popularnonaukowa w II LO

Utworzono: środa, 26, June 2013

24 czerwca odbyła się w naszej szkole konferencja popularnonaukowa nt. Śladami idei Mikołaja Kopernika. Konferencję, wpisaną w wydarzenia Roku Kopernikańskiego, przygotowali nauczyciele II LO – pani Elżbieta Rutkowska i pan Henryk Wasilewski.

Uczestnikami byli uczniowie, dyrekcja, nauczyciele II LO; przybyli też goście – pani Bożena El-Maaytah, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, i pan Ryszard Drążkowski, opiekun włocławskiego Międzyszkolnego Obserwatorium Astronomicznego.

W problematykę konferencji wprowadzili pani Małgorzata Ćwikowska, Dyrektor II LO im. Mikołaja Kopernika, i pan Henryk Wasilewski, nauczyciel II LO. Następnie przedstawiono trzy obszerne referaty:

1.Mikołaj Kopernik w anegdocie -  pan Ryszard Drążkowski, opiekun Międzyszkolnego Obserwatorium Astronomicznego we Włocławku

2.Rzecz o Wszechświecie - Wiktor Skowroński, uczeń II LO, opiekun: pan Grzegorz Wojciechowski

3.Ruch obiegowy Ziemi - Klaudia Nowak i Daria Jędrzejczak, uczennice II LO, opiekun:  pan Zbigniew Kudelski

Na zakończenie wysłuchano krótkiego programu artystycznego, przygotowanego pod kierunkiem pani Elżbiety Rutkowskiej i pani Larysy Krzyżańskiej przez uczennice Justynę Bińkowską, Klaudię Kruszyńską (fragmenty prozy Stefana Żeromskiego), Malwinę Zielińską (śpiew).

Pani Beata Wróblewska, wicedyrektor II LO, podała wyniki konkursu na prezentację multimedialną nt. „Życie i praca Mikołaja Kopernika”. Wyróżniono prace Karoliny Chojnackiej, Darii Jędrzejczak i Mateusza Czajkowskiego (nagrody zostaną wręczone w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego).