Osiągnięcia sportowe

Utworzono: środa, 29, May 2013

Rok szkolny 2018/2019

Szkolna Liga Atletyczna 

4 października odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Dziewczęta z KOPERNIKA zajęły czołowe miejsca, co w punktacji zespołowej dało naszej drużynie I miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła sztafeta dziewcząt 4 razy 100.

Sztafetowe Biegi Przełajowe 

9 października odbyły się Mistrzostwa Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Kinga Wasielewska, Julia Kowalska, Patrycja Cieniewska, Anna Kowalik, Daria Jóźwiak, Martyna Skurtys, Natalia Dankowska, Justyna Rynkowska, Sandra Wiśniewska i Katarzyna Gontarska okazała się najlepsza i wywalczyła złoto.

Sukces dziewcząt w Mistrzostwach Miasta – piłka nożna

23 października na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się finał Mistrzostw Włocławka w piłce nożnej dziewcząt. Po emocjonującym pojedynku z drużyną LMK w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych nasze dziewczęta zdobyły II miejsce w mieście. Skład drużyny: Karolina Czapska, Wanessa Olczak, Anna Kowalik, Sandra Wiśniewska, Ksymena Czapska, Emilia Duda, Daria Jóźwiak, Wiktoria Orlińska, Nicola Waszak, Sylwia Wysocka, Katarzyna Gontarska, Oliwia Szuman, Wiktoria Orlińska.

I miejsce w Mistrzostwach Włocławka – piłka ręczna

5 listopada w sali IV LO odbył się finał Mistrzostw Miasta w piłce ręcznej. Nasza drużyna zdobyła tytuł Mistrzyń Włocławka. W barwach II LO zagrały: Malwina Jaśkiewicz, Milena Zalewska, Julia Zasada, Sandra Winiecka, Wanesa Olczak, Anna Kowalik, Patrycja Drążkiewicz, Aleksandra Łysiak, Anna Szymczak, Weronika Kaźmierczak, Natalia  Świerczyńska,  Joanna Reclaf, Aleksandra Wieczorek.

Wicemistrzostwo Włocławka – piłka siatkowa 

7 stycznia nasze dziewczęta zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Miasta Włocławek w piłce siatkowej. Szkołę reprezentowały: Tamara Banaszek, Natalia Magnuszewska, Oliwia Żuchowska, Emilia Duda, Patrycja Drążkiewicz, Aurelia Jędrzejewska, Anna Kowalik, Patrycja Filipiak i Oliwia Szuman. 

Mistrzostwo Włocławka dla chłopców - koszykówka

5 marca męska drużyna naszego liceum w składzie:  Miłosz Kaczmarek, Igor Sałaj, Krystian Wysocki, Kewin Jaroszewski, Adrian Protasiuk,  Maciej Milun,  Remigiusz Adamski, Adam Szarfenberg, Maciej Kompanowski,  Filip Drozdowski, Piotr Wojnarowski, Kacper Zieliński  pokonała drużyny z LZK oraz ZSE i zdobyła Mistrzostwo Miasta Włocławek w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

13 marca chłopcy zagrali w ćwierćfinale województwa kujawsko-pomorskiego i po emocjonującej walce z V LO z Torunia i ZS z Lubrańca zajęli zaszczytne II miejsce.

Mistrzostwa Włocławka – piłka nożna 

29 marca na boisku SP 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta Włocławek w piłce nożnej dziewcząt. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. 

 

Rok  szkolny 2017/2018

Medale naszych pływaków 

1 grudnia 2017r.  w ramach Licealiady zostały rozegrane zawody w pływaniu. Reprezentanci naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i łącznie wywalczyli siedem medali.

III miejsce dziewcząt w rozgrywkach piłki koszykowej 

2 marca 2018r. w hali sportowo-widowiskowej OSiR zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta Włocławka w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza drużyna zdobyła zaszczytne III miejsce. Skład drużyny: Anna Kowalik I F, Wiktoria Orlińska I C, Agata Mentlewicz II A, Magdalena Sztemborowska III E, Daria Jóźwiak II C, Sylwia Wysocka II D, Marta Dudziak I F, Martyna Czekalska I F, Ksymena Czapska I D, Paulina Gradowska I C, Emilia Duda I D.

IV miejsce w mieście naszych koszykarzy

W dniach 12 oraz 14 marca 2018r. koszykarska reprezentacja szkoły rozegrała mecze w ramach rozgrywek szkolnych miasta Włocławek. Pierwszym przeciwnikiem naszych chłopców była reprezentacja Zespołu Szkół Chemicznych. W drugim dniu rozgrywek (14.03) podjęliśmy reprezentację "samochodówki". Pierwsza połowa nie wyłoniła zwycięzcy, natomiast druga cześć spotkania toczyła się pod dyktando przeciwnika i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Kolejne spotkanie z reprezentacją Zespołu Szkół Technicznych zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem naszych koszykarzy.

22 marca odbył się turniej finałowy szkolnych rozgrywek. W półfinale nasza szkoła zmierzyła się z potencjalnym kandydatem do pierwszego miejsca w mieście Zespołem Szkół Elektrycznych. Od pierwszego gwizdka było widać przewagę  przeciwnika. Chłopacy z naszej szkoły mieli szansę na rewanż, gdyż w walce o trzecie miejsce znowu podejmowaliśmy Zespół Szkół Samochodowych. Niestety, w kolejnym spotkaniu, w którym w pierwszej połowie trudno było wskazać zwycięzcę, musieliśmy uznać wyższość rywala. Ostatecznie nasz zespół zajął IV miejsce w mieście.

Medale naszych uczennic w zawodach lekkoatletycznych 

24 maja 2018r. odbyły się zawody w ramach Ligi Lekkoatletycznej, podczas których uczennice naszej szkoły zdobyły czołowe lokaty. I miejsce w biegu na 100 m zdobyła Kinga Wasielewska, I miejsce biegu na 400 m zajęła Sylwia Wysocka, III miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Oliwia Szuman, II miejsce w sztafecie 4 razy 100 m wywalczyły dziewczęta w składzie: Julia Kowalska, Julia Mikołajczyk, Julia Gitner i Kinga Wasielewska.

I miejsce naszych zawodniczek w Mistrzostwach Włocławka Ligi Lekkoatletycznej

24 maja 2018r. odbyły się Mistrzostwa Włocławka Ligi Lekkoatletycznej, podczas której nasze dziewczęta zajęły I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Złote medale w piłce plażowej 

 

29 maja 2018r. odbyły się Mistrzostwa Włocławka w piłce plażowej dziewcząt. Nasze uczennice - Julia Kozłowska i Oliwia Szuman zdobyły złote medale.

Rok szkolny 2016/2017

Biegi przełajowe

Jak co roku uczniowie naszej szkoły startowali w indywidualnych biegach przełajowych przy Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku. Wszyscy uczestnicy z Kopernika zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Jednakże największy sukces odniosły: Alicja Waśkowska, osiągając I miejsce i Adrianna Waśkowska, zdobywając miejsce III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt i Chłopców

17 października odbyła się Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt i Chłopców. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, reprezentanci II LO pokazali się z jak najlepszej strony, zajmując czołowe miejsca. To z kolei zaowocowało uzyskaniem największej ilości punktów w klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych. Opiekę na uczniami sprawowały pani Małgorzata Pietras oraz pani Magdalena Fortuna.

 

Sztafetowe biegi przełajowe

Jak co roku dziewczęta z II LO stanęły do rywalizacji w Mistrzostwach Miasta w sztafetowych biegach przełajowych. Już trzeci raz z rzędu zajęły pierwsze miejsce w mieście. Na początku objęły prowadzenie i do końca utrzymywały dużą przewagę. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Alicja Waśkowska, Adrianna Waśkowska , Martyna Kokowicz, Natalia Pacholska, Aleksandra Wojciechowska, Gabriela Piotrowska, Marzena Tomczak, Marta Patyk, Katarzyna Gontarska, Patrycja Gózior, Patrycja Filipiak, Katarzyna Śmiechowska, Katarzyna Politowska. Trenerem dziewcząt jest pani Agnieszka Brzostowicz. 

 

Piłka halowa

7 grudnia w Zespole Szkół nr IV we Włocławku odbył się turniej w piłkę halową o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięły udział następujące szkoły: dwa zespoły z IV LO, II LO oraz Zespół Szkół Chemicznych. Po zaciętej rywalizacji "Kopernik" ostatecznie uplasował się na pierwszym miejscu, wygrywając 3:0 z IV LO (I zespół), 3:1 z IV LO (II zespół) oraz 2:1 z ZSChem.

Wyróżniający się zawodnicy naszej szkoły, nagrodzeni zostali statuetkami - Mateusz Kłosowski z III b, najlepszy zawodnik turnieju oraz Jan Hopel z II d, najlepszy bramkarz. Zdrowej rywalizacji towarzyszyły uśmiech i chęć dobrej zabawy. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju gratulujemy.

"Kopernik" reprezentowali następujący uczniowie: Bołkowiec Szymon, Wojnarowski Piotr If, Lewandowski Paweł IIa, Kokowicz Amadeusz, Wasilewski Mateusz IIc, Hopel Jan IId, Pekrul Jakub, Wasielewski Mateusz IIIa, Kłosowski Mateusz IIIb, Wycichowski Patryk IIIe i Sawirski Radek IIIf. Opiekunem zespołu jest pan Bartosz Bachurski.

Rok szkolny 2015/2016

Lekka atletyka

Na terenach leśnych przy stadionie osiedlowym „Zazamcze” odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Uczennice Adrianna i Alicja Waśkowskie zajęły III i IV miejsce na szczeblu miasta Włocławek, dzięki czemu zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Sztafetowe biegi przełajowe

Na terenach leśnych przy Zespole Szkół Samochodowych odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. W zawodach sportowych dziewczęta zajęły I miejsce w Mistrzostwach Miasta Włocławek , a drużyna chłopców zajęła II miejsce. Obie drużyny zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Liga lekkoatletyczna

Na terenie stadionu miejskiego odbyła się liga lekkoatletyczna – nasze dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy IV miejsce na szczeblu miasta Włocławek.

 

Piłka ręczna

W listopadzie odbyły się zawody w piłkę ręczną chłopców. W grupie B na szczeblu Mistrzostw Miasta Włocławek uczniowie naszego liceum zajęli IV miejsce.

 

Piłka siatkowa

Zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Włocławka SZS w siatkówce chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce, a drużyna chłopców – I miejsce, kwalifikując się na szczebel regionalny. W Radziejowie siatkarze zajęli III miejsce w rejonie.

 

Koszykówka 

Zakończyły się rozgrywki grupowe o Mistrzostwo Miasta Włocławek SZS w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna dziewcząt po rozegraniu meczy w swojej grupie awansowała do finałów miejskich z II miejscem, a rozgrywki zakończyła na II miejscu w powiecie. 

Tenis stołowy

Odbyły się Mistrzostwa Miasta Włocławka w tenisie stołowym. Nasze uczennice po zaciętej walce uplasowały się na I miejscu, uzyskując tytuł mistrzyń Włocławka. 

Liga lekkoatletyczna

Na stadionie OSiR odbył się II rzut korespondencyjnej ligi lekkoatletyczna. Królowa Sportu okazała się być dla nas łaskawa – sumując punkty we wszystkich konkurencjach, dziewczęta zajęły I miejsce w mieście. Natomiast grupa chłopców zajęła IV miejsce.

Plażowa piłka siatkowa

 

9 i 14 czerwca 2016 r. odbyły się  Mistrzostwa Włocławka w siatkówce plażowej. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, zajmując II miejsce (dziewczęta) i I miejsce (chłopcy), zyskując miano  wicemistrzyń i mistrzów Włocławka.

 

Rok szkolny 2014/2015

Pierwsze zawody w sezonie i już złoto! 

Reprezentacja dziewcząt z naszego liceum jak zwykle dała z siebie wszystko, dzięki czemu zajęła I miejsce w Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych we Włocławku.

Wygrywamy I rzut Lekkoatletycznej Ligi Korespondencyjnej 

20 października na zmodernizowanym stadionie OSiR odbyły się zawody lekkoatletyczne. Królowa Sportu okazała się być dla nas łaskawa – we wszystkich konkurencjach: biegach na 100m, 400m, 800m, skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4x100m okazaliśmy się najlepsi.

Dziewczęta z Kopernika trzecie w województwie 

24 października w Bydgoszczy odbył się finał wojewódzkiej licealiady w sztafetowych biegach przełajowych. Do zawodów awansowała najlepsza we Włocławku reprezentacja dziewcząt z II LO im. M. Kopernika w składzie: Waśkowska Adrianna, Waśkowska Alicja, Kokowicz Martyna, Słomska Angelika, Patyk Marta, Tomczak Marzena, Piotrowska Gabriela, Cackowska Natalia, Wojciechowska Aleksandra, Politowska Justyna, Celmer Daria, Zawalska Magdalena. Opieka sztafety: p. Joanna Frontczak, p. Agnieszka Brzostowicz.

Dziewczęta z Kopernika pewnie pobiegły na swoich zmianach, zajmując III miejsce w województwie.

Sukces siatkarek z Kopernika 

Dziewczęta z Kopernika zajęły w siatkówce II miejsce w Mistrzostwach Miasta Włocławek. 

Mistrzostwa Miasta Włocławka w koszykówce dziewcząt 

4 marca 2015r w hali OSIR we Włocławku, odbyły się finały miasta Włocławek w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Jak zwykle nasze dziewczyny stanęły na podium. Po ciężkich meczach wspaniałe koszykarki Kopernika zajęły II miejsce i tym samym zdobyły kwalifikacje do rejonowych rozgrywek w Rypinie. 

Rok szkolny 2013/2014  

Maciej Kluszczyński od września 2012 jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i uczęszcza do klasy ID. Uprawia windsurfing "czyli pływanie na desce z żaglem”. Treningi rozpoczął 5 lat temu w Dobrzyniu nad Wisłą gdzie mieści się Dobrzyński Klub Żeglarski, którego jest zawodnikiem. Przez ten okres osiągnął wiele sukcesów na akwenach Polski, Europy i Świata. Uczestniczył w zgrupowaniach regat w takich krajach jak: Holandia, Finlandia, Południe Europy: Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja. Pływał także w Afryce. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i systematyczności na treningach, osiągnął wysoki poziom sportowy, który pozwolił mu wywalczyć medale Mistrzostw Polski Juniorów młodszych i Mistrzostw Europy Juniorów. Wyżej wymienione wyniki zaowocowały powołaniem Maćka do Kadry Narodowej Juniorów oraz udzieleniem wsparcia finansowego w postaci stypendium przez Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Obecnie Maciek staje przed nowym wyzwaniem, pływając w Olimpijskiej Klasie RS:X z wielkością żagla 8,5m2. W tym roku przebywał już na 3 zgrupowaniach Kadry Narodowej.

Anita Lipka i Julita Marciniak - uczennice kl. IC II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika są tancerkami Ride Da Riddim - zwariowanej formacji tanecznej z Włocławka, która porusza się w świecie ragga/hip hop/reggaeton/soca/coupe decale. Do tej pory grupa specjalizowała się tylko i wyłącznie w ragga/dancehall. Nowa jakość Ride Da Riddim to mieszanka hip hopu z afrykańskimi stylami (kuduro / coupe decale /soca ), reaggeton oraz ragga. Dziewczyny uczą się tańca w Dance Studio Judyty Witkowskiej. Anita Lipka swoją przygodę z Ride da Riddim zaczęła w maju 2012 roku, a Julita Marciniak w lutym 2013roku. Tancerki wraz z Ride da Riddim mają za sobą wiele turniejów ogólnopolskich, pokazów, występów. Od 10 grudnia 2012 Ride Da Riddim prowadzona jest przez Marcina Grochockiego.

 

ZDJĘCIA

 

 

10 października 2013r. reprezentacja dziewcząt brała udział w Zawodach Miejskich w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce.

W zawodach wzięło udział 9 zespołów włocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta do zawodów przygotowała p. Agnieszka Brzostowicz.

 

 

24 lutego 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Włocławka w Koszykówce Dziewcząt. Nasze koszykarki były w gronie faworytów. Droga do sukcesu nie okazała się taka prosta. Po wyrównanej i zaciętej walce z IV Liceum Ogólnokształcącym o I miejsce, już czwarty raz z rzędu „Kopernik” wygrał. Dziewczęta do zawodów przygotowała p. Agnieszka Brzostowicz.