Zdobyliśmy tytuł „Bezpiecznej Szkoły”

Utworzono: poniedziałek, 13, May 2013

Od października 2012 do marca 3013 II LO im. M. Kopernika brało udział w konkursie „Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń”. Dzięki temu projektowi szkoła zdobyła tytuł „Bezpiecznej Szkoły” oraz członkostwo w Ogólnopolskim Klubie Bezpieczne Szkoły.

Przewodniczącym konkursu był Prezes Fundacji Państwo Obywatelskie - Sylwester Bajor. W skład Komitetu Honorowego weszli przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, członkowie Rządu RP, Rektorzy, Wojewodowie, Marszałkowie, Prezydenci Miast, Kuratorzy. W ramach konkursu odbywały się debaty, konwersatoria, konkursy, badania a szkoła zrealizowała dziesięć wymaganych regulaminem zadań. Celem konkursu było budowanie społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie zasad praworządności, tolerancji i solidaryzmu społecznego.