Uczniowie II LO na wernisażach

Utworzono: środa, 06, March 2013

W dniu 1 marca 2013 roku młodzież naszej szkoły pod opieką mgr Anety Dziwulskiej i mgr Marzeny Skierskiej uczestniczyła w otwarciu wystawy fotografii Andrzeja Sadowskiego – absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, a jednocześnie stypendysty Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej Ministra Kultury i Sztuki.

Jego prace były eksponowane na wielu wystawach zbiorowych sztuki polskiej zarówno w kraju jak i za granicą. Za swój dotychczasowy dorobek artystyczny otrzymał 13 nagród i wyróżnień.

Tego samego dnia uczniowie wzięli udział w wernisażu wystawy fotografii Antoniego Ruta, który miał miejsce w „Salonie Młodych” Galerii Sztuki Współczesnej. Autor jest zawodowym fotografem, Mistrzem Rzemiosła Artystycznego, członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Jest on klasykiem fotografii krajobrazu, specyficznego gatunku nacechowanego pełnią światła i wirującym powietrzem, wypełniającym obraz nieba. Wsłuchuje się w siebie, w swoje wnętrze, w swoją duszę i serce, by lepiej, pełniej, głębiej „oddać” w swoich fotografiach piękno przyrody. Wystawa nosi tytuł „W sieci”. Autor wystawy poprzez intrygujący tytuł zachęca do obejrzenia ekspozycji i przemyśleń na jej temat. Odwiedziny Galerii Sztuki Współczesnej dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych.