Młodzież „KOPERNIKA” w Galerii Sztuki Współczesnej

Utworzono: czwartek, 28, February 2013

21 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr Anety Dziwulskiej i mgr Marzeny Skierskiej odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej, gdzie odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Zbigniewa Jankowskiego.

Twórca urodził się w Witoldowie, pow. włocławski. Z wykształcenia jest technikiem elektronikiem, radiotechnikiem, a z zawodu specjalistą  aparatury medycznej. Zajmuje się malarstwem akwarelowym, malarstwem na szkle oraz fotografią.

W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych oraz uczestnictwo w ponad 70. wystawach zbiorowych. Wystawa dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Tego samego dnia młodzież zwiedziła również wystawę w "Salonie Młodych" Galerii Sztuki Współczesnej. Tam można było podziwiać malarskie, rysunkowe i graficzne kompozycje – „ Twórczość dziecka”. Wystawa prac kilkudziesięciu młodych artystów, uczestników zajęć w pracowniach dydaktycznych toruńskiej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. Niezależnie od tematu ze wszystkich prezentowanych prac emanuje radość chwil,..